: 09132154045 - 03132293087

انواع کاربردهای سلفون در تولید محصولات مختلف و راهنمای انتخاب بهترین سلفون

انواع کاربردهای سلفون در تولید محصولات مختلف و راهنمای انتخاب بهترین سلفون

انواع کاربردهای سلفون در تولید محصولات مختلف و راهنمای انتخاب بهترین سلفون

 • 23 ژانویه
 • 0

تولید سلفون opp

در واقع به نوعی از نایلون نازک که برای استحکام و زیبایی بیشتر بر روی یک لایه مقوا و یا کاغذ کشیده می شوند سلفون opp گفته میشود.

لازم است که بدانید این سلفون opp در انواع مختلفی همچون شفاف یا براق، مات، متالایز، صدفی، شنی و مخملی تولید و به بازار عرضه می شود که هر کدام از آن ها کاربردهای خاص خود را دارند و از نظر کاربرد با هم متفاوت هستند. از قدیم تا کنون برای بسته‌بندی مواد غذایی، دارویی و کشاورزی سلفون استفاده میشد که همچنان جایگاه ویژه‌ای را برای خود حفظ کرده است. درواقع سلفون ها به دلیل اینکه از لحاظ بهداشتی اهمیت بسیار بالایی دارند، برای همین در بسته‌بندی مواد غذایی و دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به همین دلیل این وسیله از نظر بهداشتی برای اکثر افراد بسیار اهمیت دارد چرا که برای بسته بندی مواد غذایی و کشاورزی و دارویی خود از آن استفاده می کنند. به دلیل مهم و ضروری بودن این وسیله در زندگی افراد ما نیز موضوع این مقاله خود را به کاربردهای سلفون اختصاص دادیم و در این مطلب به معرفی آن می پردازیم. اگر شما نیز می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید پیشنهاد می کنیم که ما را در ادامه این مقاله همراهی نمایید.

اگر با تفاوت نایلون و نایلکس آشنا نیستید اینجا کلیک کنید.

روش استفاده از انواع سلفون

باید دقت داشته باشید که انواع سلفون ها به دو صورت حرارتی و چسبی یا همان واتربیس قابل اجرا و استفاده هستند. نوع حرارتی این محصول دارای لایه نازکی چسب بر روی خود است که در صورت حرارت دیدن فعال می شود.

این نوع سلفون با استفاده از یک دستگاه مخصوص که از خود حرارت تولید می کند بر روی کاغذ و یا مقوا کشیده می شود. سلفون چسبی یا همان واتربیس هم همان طور که از نامش مشخص است به دلیل چسبی که دارد روی کاغذها و مقواها کشیده می شود و به راحتی می چسبد.

از ویژگی های بارز سلفون opp می توان به ۴ مورد آن اشاره کرد.

 1.  شفافیت بسیار مناسب در بسته بندی سلفونی : زمانی که مواد سلفونی از قالب بیرون می آیند به وسیله آب افت حرارتی بالایی پیدا می کنند. این تغییر دمای سریع به وسیله آب باعث تولید کیسه های سلفونی شفاف و درخشان می شود.
 2. دوخت پذیری بسیار مقاوم : در بسیاری از صنایع نیاز است در هنگام بسته بندی کامل هوای داخل تخیله شود و در این مواقع کیسه ها دچار آسیب می شوند اما سلفون به دلیل دوخت پذیری بالایی که دارد در برابر فشار ناشی از مکش هوا به خوبی مقاومت می کند.
 3.  مقاومت در برابر حرارت های بالا : در برخی از موارد حرارت پکینگ و بسته بندی به قدری است که باید از جنس مقاوم در برابر حرارت های بالا استفاده شود. یکی از ویژگی های اصلی سلفون مقاومت حرارتی بالای این کیسه هاست.
 4. قیمت بسیار مناسب بسته بندی سلفون : امروزه بهای تمام شده هر محصول بسیار مهم است و اگر بتوانیم بهای تمام شده کالا را پایین در نظر بگیریم باعث جذب مشتری و فروش بیشتر می شود. سلفون نسبت به انواع بسته بندی دیگر قیمت بسیار مناسبی دارد . برای تولید کنندگان استفاده از سلفون بسیار صرف می کند و باعث می شود قیمت نهایی محصولاتشان کم در بیاید.

تفاوت اصلی نایلون و نایلکس و سلفون در چیست؟

یکی از تفاوت اصلی این دو محصول در نرمی و خشک بودن آن می باشد. از موارد دیگر می توان به ظاهر آن ها از لحاظ شفاف بودن نایلون و مات بودن نایلکس اشاره کرد. برای چاپ روی نایلون ها بهتر است از چاپ های روغنی برای براق شدن بیشتر استفاده کرد. اما برعکس در چاپ نایلکس ها به دلیل مات بودن میتوان ازچاپ pvc استفاده کرد که ارزان تر نیز می باشد.

تولید سلفون opp

تفاوت بعدی که می توان برای این دو در نظر گرفت ضخامت آنها می باشد. در تولید نایلکس می توان محصولاتی با ضخامت کم تر و نازک تر تولید کرد اما تولید نایلون نازک دشوار می باشد.

از تفاوت نایلون و نایلکس نسبت به سلفون می توان به محدوده دمایی بالای آن و در اصل دمای ذوب بالای آن نسبت به نایلون و نایلکس اشاره کرد. به همین دلیل خرید فیلم سلفون به دلیل دمای ذوب بالا  نسبت به سلفون و نایلکس کاربردی تر می باشد.

در اینجا با انواع نایلون و نایلکس و سلفون و تفاوت های آنها آشنا شدید و کاربردهای هر یک را دیدید که برای چه مواردی استفاده می شوند شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

 انواع سلفون ها به همراه کاربرد هرکدام:

برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا سلفون به صورت تجاری عرضه شد و موجب ایجاد تحول عظیمی در صنعت بسته بندی شد. در امریکا به هر نوع پلاستیک شفافی که حتی از سلولز هم درست نشود سلفون می گویند.

سلفون های opp به سه دسته سلفون صدفی، سلفون متالایز ( سلفون bopp )، شفاف تقسیم بندی میشوند که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند:

سلفون صدفی (پشت صدفی):

در اصل به سلفون هایی که رنگ آنها مایل به شیری است به سلفون صدفی معروف است.

یکی از بیشترین مصارف اصلی پلاستیک بسته بندی کوچک نمونه سلفون پشت صدفی است. این نوع از پلاستیک دارای یک طرف شفاف و یک طرف صدفی است که در اصطلاح به آن پشت صدفی می گویند.

این محصول برای مواردی کاربرد دارد که فروشنده می خواهد محصول در بسته بندی قابل مشاهده باشد. کاربرد سلفون صدفی برای آن دسته از محصولات و مواد غذایی است که برای سالم ماندن و فاسد نشدن نیازمند محیط سرد هستند و باید در یخچال نگهداری شوند.

سلفون در اصفهان - تولید سلفون و نایلون سلفون در اصفهان - تولید سلفون و نایلون

سلفون متالایز ( سلفون bopp ):

این سلفون ها با رنگ نقره ای شناخته میشوند که به دلیل وجود پودر فلز آلومینیوم به این رنگ درآمدند. وجود این آلومینیوم مانع از فاسد شدن مواد داخل بسته بندی با برخورد نور مستقیم خورشید می شود. این سلفون نسبت به بقیه قوی تر است که در بسیاری از بسته بندی های مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد. ضخامت و وضوح نوری مداوم آن باعث میشود از محافظت بهتری برخوردار باشد.

از این نوع سلفون بیشتر برای بسته بندی چیپس و پفک مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل آن این است که این دسته از مواد غذایی همیشه در معرض مستقیم نور خورشید هستند و با این نوع بسته بندی از فاسد شدنشان جلوگیری می شود.

تولید سلفون متالایز

تولیدکننده سلفون متالایز

 

سلفون شفاف:

سلفون OPP شفاف به نوع ساده و معمولی OPP گفته میشود که فاقد عناصر افزودنی باشد. این سلفون امکان رویت محتویات داخل بسته را امکان پذیر میکند. هرچه عناصر اولیه مورد استفاده در تولید سلفون شفاف باکیفیت تر و مرغوب تر باشد، سلفون تولید شده شفاف تر و براق تر خواهد بود.

از این سلفون جهت بسته بندی ماکارونی، پاستیل، خشکبار، بیسکوییت، کیک، کلوچه حبوبات و غیره استفاده می شود. به دلیل اینکه این نوع مواد حتی اگر در معرض مستقیم نور خورشید هم قرار بگیرند اشکالی ندارد و فاسد نمی شوند. وقتی از نوع شفاف این محصول برای بسته بندی مواد غذایی و … استفاده می شود ظاهر محصول به خوبی دیده می شود و مشتری می تواند با دیدن جلد روی آن داخل کالا را هم ببیند و از این ویژگی مثبت این نوع پلاستیک شفاف است.

تولید سلفون شفاف

تولیدکننده سلفون شفاف در اصفهان

 

مهم ترین کاربرد سلفون ها

همان طور که گفتیم کاربرد سلفون ها بسته به نوعش متفاوت است ولی عمده ترین کاربردهای این محصول عبارتند از:

 • یکی از مهم ترین و رایج ترین کاربردهای این محصول بسته بندی انواع مواد غذایی و خشکبار و گل است
 • به عنوان روکش برای میز منازل و ساختمان ها و رستوران ها
 • به عنوان اتوکلاو برای ضایعات بیمارستان ها
 • به عنوان پوشش کتاب ها و جزوه ها

کاربرد سلفون و نمونه تولید سلفون

زیباپلاست، تولیدکننده نایلون و نایلکس و سلفون در اصفهان و ایران

انواع دستگاه های تولید نایلون و نایلکس “کلیک کنید”

گروه بازرگانی زیباپلاست همواره به دنبال کسب رضایتمندی مشتریان محترم خود بوده است. این مجموعه مفتخر به ارائه خدمات دوخت و چاپ انواع سلفون با بهترین کیفیت و با هزینه ای مناسب با بکارگیری ماشین آلات پیشرفته روز دنیا می باشد. برای ثبت سفارش چاپ سلفون متالایز و چاپ ترسبافون opp با ما تماس بگیرید یا بر روی لینک زیر کلیک فرمایید تا وارد صفحه ثبت سفارش شوید.

دفتر فروش زیباپلاست، تولیدکننده سلفون opp یا سلفون شفاف و سلفون متالایز: اصفهان – خیابان پروین – ابتدای خیابان صباحی – مجتمع شهید رجائی – واحد 38

کارخانه تولید سلفون در اصفهان ( فعال در زمینه تولید و چاپ سلفون opp و سلفون متالایز در اصفهان ):

کارخانه زیباپلاست، تولیدکننده سلفون opp یا سلفون شفاف و سلفون متالایز: اصفهان، کیلومتر 3 جاده حبیب آباد – بعد از تابلو تصفیه خانه – کوچه زیباپلاست – پلاک 20

جهت مشاوره رایگان برای سفارش سلفون opp یا سلفون شفاف و سلفون متالایز با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

03132293087

03132294972

09132154045

یا میتوانید از طریق صفحه ذیل، مشخصات خود را برای ما ارسال نمایید تا با شما تماس بگیریم:

ارتباط با زیباپلاست – کلیک فرمایید

 

منبع: ویکی پدیا

مقالات مرتبط
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.