: 09132154045 - 03132293087

معلومات شاملة عن أكياس مقاومة للحريق إمحاء

معلومات شاملة عن أكياس مقاومة للحريق إمحاء

معلومات شاملة عن أكياس مقاومة للحريق إمحاء

  • 13 ژوئن
  • 0

معلومات شاملة عن أكياس مقاومة للحريق إمحاء

به کلیه پسماندهای عفونی و زیان آور ناشی از بیمارستانها،مراکز بهداشتی درمانی ،کلینیک ها ، آزمایشگاه های  تشخیص طبی ، مراکز دامپزشکی و سایر مراکز مشابه که به دلیل بالا بودن حداقل یکی از خواص خطرناک مانند ..وجود سموم ، میکروب ها ، باکتری ها  و بیماری زایی به مراقبت ویژه و مدیریت خاص نیاز دارند پسماند عفونی یا پسماند پزشکی ویژه گفته  می شود . اینگونه زباله های عفونی که معمولا زباله های عفونی اتاق عمل و بخش های مختلف بیمارستان ها می باشند اصولا با خلط ،خون،ادرار،مدفوع و ترشحات بیماران مرتبط می باشند . لذا نیازمند امحاء ، استریلازسیون و ضد عفونی از طریق دستگاه های خاصی به روشهای گوناگونی چون اتوکلاو و هیدروکلاو و شیمیایی  هستند .

هر روش امحاء نیازمند تجهیزات مختص به خود می باشد که از نظر کیفیت بسیار حایز اهمیت می باشد . اهمیت این موضوع در انتشار عفونت و الودگی به محیط اطراف می باشد که هر لحظه پرسنل مربوطه را درگیر خود می کند . برای مثال در روش اتوکلاو که از کیسه زباله نسوز اتوکلاو استفاده می شود ، تحمل پذیری و نوع دوخت کیسه بسیار مهم می باشد . یا در روش امحا بوسیله شیمیایی ضخامت و کشسانی و دوخت پذیری نقش اول را در کیفیت ایفا می کند .

برای امحای این مواد در هر روش می بایست از کیسه های مختص به همان روش استفاده شود. در صورت انتخاب جنس های نامرغوب منجر به خسارت های جبران ناپذیری می گردد . که در ذیل به تفیکیک توضیحاتی در خصوص هر یک ارائه می نماییم .

۱ . استفاده از کیسه زباله نسوز یا کیسه اتوکلاو :

کیسه های امحاء پسماند عفونی به روش اتوکلاو (کیسه نسوز) دارای قابلیت و مزایای زیادی چون تحمل دمای  بالای ۱۴۰درجه (نسوز) ،تحمل فشار بالا ،مقاومت و کشش بالا می باشد زیرا کیسه های حاوی زباله های عفونی تحت فشار (کیسه اتوکلاو) و دمای بالا در داخل دستگاه مخصوص قرار گرفته و بی خطر می شوند.

همچنین در برخی از روش های امحاء بعد از بی خطر سازی بوسیله دستگاه خردکن زباله ریز شده و سپس به درون کیسه های اتوکلاو ریخته می شود . در این روش استریل با سیستم بخار صورت میگیرد و نفوذ بخار در فرایند سترون سازی مهم است .

از موارد حائز اهمیت در این کیسه ها به دوخت کف باید اشاره نمود . زیرا کوچکترین نشتی در کیسه اتوکلاو منجر به انتشار مواد عفونی به محیط و گسترش آلودگی خظرناکی خواهد شد . لذا فروش کیسه اتوکلاو امری مسئولیت زا برای تولیدکنندگان می باشد  که اگر به درستی نقش آفرینی نکنند منجر به بروز خطرهای جانی برای پرسنل می شود .

لازم به ذکر است که کیسه زباله نسوز این مجموعه چند لایه ، دارای استحکام بالا ، دوخت محکم و مستحکم در کف کار ، در رنگ های طلایی . مشکی و  در ابعاد گوناگون تولید می گردند.

۲ . کیسه امحاء پسماند عفونی به روش شیمیایی :

 گروه تولیدی زیباپلاست اصفهان با در اختیار داشتن دستگاه های به روز دنیا اقدام به تولیدکیسه های امحاء پسماند عفونی به روش شیمیایی کرده است . در روش شیمایی عمل سترون سازی از طریق استعال ماده گندزدا به داخل کیسه های حاوی پسماند و قرار گرفتن در دستگاه صورت میگردد.

در پایان این عمل  سر کیسه های پسماند بی خطر شده بوسیله دستگاه دوخت زده شده و فرایند امحاء پایان می پذیرد.کیسه های تولید شده در این روش از لحاظ مواد اولیه و ساختار به مراتب متفاوت تر از کیسه های دیگر روشهای امحاء می باشند .

از آنجا که استعمال ماده گندزا سبب تجمع آن در انتهای کیسه میشود لذا دوخت کف این کیسه ها بسیار حانز اهمیت است . کیسه های تولیدی این کارخانه چند لایه، دارای استحکام بالا ، دو دوخت در کف کار ، زرد رنگ و  در ابعاد گوناگون تولید می گردند.

مقالات مرتبط
    ارسال نظر

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.