: 09132154045 - 03132293087

مشتری مداری چیست؟ همراه با 4 تکنیک فروش در بازاریابی – مجتمع پاکت سازی زیباپلایت

مشتری مداری چیست؟ همراه با 4 تکنیک فروش در بازاریابی – مجتمع پاکت سازی زیباپلایت

مشتری مداری چیست؟ همراه با 4 تکنیک فروش در بازاریابی – مجتمع پاکت سازی زیباپلایت

  • 27 آوریل
  • 0

مشتری، ضامن بقای یک تجارت و سازمان است و حیاتِ کسب‌ وکار ما به وجود آن وابسته است و مشتری مداری‌، سخت‌ترین جزء توسعه‌ی یک سازمان است. امروزه در دنیای کسب‌‌وکار که رقابت با سرعت در حال گسترش است، حفظ مشتری و مشتری مداری مهمترین مساله است. کوچک‌ترین غفلت، منجر به نارضایتی مشتری، قطع ارتباط او با ما و جذب توسط رقیبان می‌شود. سازمان‌ها و شرکت‌هایی که نیازهای مشتری، کیفیت محصول و ارائه خدمات را در اولویت قرار می‌دهند، در عرصه رقابت موفق‌تر هستند. در این مقاله با تاثیرگذارترین اصول مشتری مداری برای فروش بیشتر آشنا می‌شوید.

مشتری از دیدگاه ماهاتما گاندی

مشتری مهمترین ناظر بر فعالیتهای ماست او به ما وابسته نیست ،ما به او وابسته هستیم مشتری در کار ما یک هدف زود گذر نیست ، بلکه مشتری هدف و غایت همه اقدامات ماست.او یک فرد خارجی در سازمان ما محسوب نمی شود ، بلکه مشتری جزئی از سازمان ماست.
ما با خدمتی که به مشتری ارائه می نماییم به او لطف نمی کنیم ، بلکه او از این طریق فرصتی برای ادامه کار به ما می دهد و در حق ما لطف می کند.

همچنین برایان تریسی در این باره میگوید: به جای اینکه فروشنده باشید یک مشاور دلسوز باشید، آنگاه میبینید که فروش خودش اتفاق میافتد.

مشتری از دیدگاه ماهاتما گاندی - پاکت سازی زیباپلاست

تعریف بازایابی

واژه بازاریابی (Marketing) به قدری گسترده است که نمی توان یک تعریف را به تمام فعالیت های بازاریابی تعمیم داد. در بسیاری از مواقع دیده شده که عموم مردم بازاریابی را با تبلیغات یکسان دانسته و تعاریفی که ارائه می کنند دقیقا مساوی با تعریف تبلیغات است. این توضیح از این جهت بیان می شود که افراد دیدگاه و یا دانش کافی در مورد مارکتینگ نداشته و یا تعریف درستی از آن را نمی دانند. اما بهترین تعریف را برای بازایابی می توان این گونه بیان کرد: ” بازاریابی به تمام فعالیت هایی گفته می شود که کسب و کارها برای جذب و حفظ رابطه با مشتری انجام می دهند.” این فعالیت ها می توانند مانند ارسال یک ایمیل تشکر از یک شخص باشد و یا ارائه تخفیف های جذاب که مخاطب را به خرید ترغیب کند.

4 مورد از روش های بازاریابی

  • بازاریابی سنتی (Traditional Marketing)
  • بازاریابی چریکی (Guerilla Marketing)
  • بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing)
  • بازاریابی برونگرا (Outbound Marketing)

 

4 روش بازاریابی برای پاکت بسته بندی

 

رایج ‎ترین و شاید بزرگترین مانع بر سر راه عملکرد مبتنی بر مشتری مداری، در اصل، فقدان فرهنگ مشتری مداری سازمانی است. هنوز هم بیشتر سازمان‎ ها غالباً بر مبنای تمرکز بر محصول و فروش عمل می‎ نمایند. به این ترتیب، مشتری مداری تنها در بخش‎ های خاصی از قبیل بازاریابی، در اولویت قرار می ‎گیرد. برای پیاده سازی و اجرای یک استراتژی مشتری مداری، سازمان باید دارای فرهنگی هماهنگ با این مسئله باشد. در ضمن، برای انجام چنین کاری، ضروری است رهبران و مدیرانی به کار گمارده شوند که لزوم چنین طرز تفکر و ارزش ‎های آن را در کارکنان خود ترویج می ‎دهند. برای ایجاد فرهنگ مبتنی بر مشتری مداری لازم است مدیران و صاحبان مشاغل، نکات زیر را در نظر داشته و بر اساس آن عمل کنند:

1. همدلی با مشتری:

واژه‎ همدلی از جمله عباراتی تکراری است که با وجود آهنگ دل‎پذیری که دارد، کم‎تر سازمانی از معنای واقعی آن با خبر بوده و آن را به کار می ‎بندد. همدلی با مشتری، در اصل، عبارت است از توانایی تشخیص نیازهای عاطفی مشتری و درک دلایل وجود آن‎ها و البته، پاسخ‎گویی مناسب و کارآمد به این نیازها. در ضمن، لازم است بدانید که چنین رویکردی کاملاً نادر است!

 

همدلی با مشتری

2. استخدام نیروهای آشنا با فرهنگ مشتری مداری:

لازم است سازمان‎ ها از ابتدای تعامل با کارمندان بالقوه، مشتریان و نیازهای آن‎ها را در نظر گرفته و توجه به این موارد را در اولویت کار خود قرار دهد. در شرکت تولید کننده‎ پلتفرم مدیریت شبکه‎ های اجتماعی Hootsuite ، بخش‎ های بازاریابی و منابع انسانی در انجام امور یاد شده با یکدیگر مشارکت می ‎کنند. یعنی، از مدیران خواسته شده تا در طی روند مصاحبه‎ استخدامی از تمام کاندیداهای کلیه موقعیت ‎های شغلی سوالاتی برای سنجش میزان مشتری مداری آن‎ها به عمل آید.

 

استخدام نیروهای آشنا با فرهنگ مشتری مداری

3. دسترسی تمام کارکنان به سوابق تعاملات مشتریان:

برای این که کارمندان بتوانند خود را با نگرش مشتری مداری هماهنگ سازند، لازم است تا همه آنها انتظارات، خواسته ها و نیازهای مشتریان سازمان را درک نمایند. برای مثال، شرکت Adobe Systems، دیدگاه‎ های مشتریان را در دسترس تمامی کارکنان خود قرار داده است. یعنی دسترسی به بازخوردهای مشتریان را فقط به  بخش‎ های فروش و بازاریابی محدود نکرده و بستری فراهم نموده تا تمامی دپارتمان ‎ها به طور مجزا به کلیه سوابق تعاملات مشتریان دسترسی داشته باشند.

 

دسترسی تمام کارکنان به سوابق تعاملات مشتریان

 

4.سهولت تعامل مستقیم با مشتریان:

لازم است سازمان ‎ها روش‎ هایی را در نظر بگیرند تا کارمندان، حتی کارکنان بخش ‎های بَک آفیس نیز بتوانند با مشتریان شرکت به طور مستقیم و بی‎واسطه تعامل داشته باشند. به این ترتیب، نهایتاً می ‎توان گفت که هر یک از کارکنان به سهم خود و به شکلی مستقیم یا غیر مستقیم بر تجربه‎ مشتری (CX) تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین، تک تک کارکنان می‎ توانند از مزایای تعامل با مشتریان بهره مند شده و در جهت درک بهتر آن‎ها و آگاهی از موفقیت‎ ها و چالش‎ های‎شان حرکت کنند.

 

سهولت تعامل مستقیم با مشتریان

 

5.ایجاد ارتباط بین عملکرد کارکنان و فرهنگ مشتری مداری:

اگر مدیران از نحوه‎ عملکرد خود و تاثیر آن بر فرهنگ مشتری مداری و نتایجی که از آن حاصل خواهد شد اطلاع کافی داشته باشند، انگیزه و ابزارهای لازم را برای ترویج چنین فرهنگی در اختیار خواهند داشت. بنابراین، سازمان‎ ها باید اطمینان داشته باشند که بین عملکرد کارکنان و نتایج فرهنگ مشتری مداری ارتباط برقرار نموده و آن را به طور مداوم دنبال می ‎کنند. به گفته ‎ Dian Gherson، مدیر بخش منابع انسانی شرکت IBM، دو سوم نتایج مثبت مرتبط با تجربه مشتری (CX) این سازمان ناشی از مشارکت کارکنان است. به این ترتیب، اثبات می ‎گردد که اگر کارمندان، احساس خوبی نسبت به IBM داشته باشند، این حس به مشتریان نیز انتقال خواهد یافت.

6.جبران خسارات مشتری:

سازمان ها باید از طریق برنامه‎ مربوط به جبران خسارت و پرداخت غرامت، فرهنگ مشتری مداری را تقویت نمایند. به عقیده ‎ Donna Morris یکی از کارکنان عالی‎ رتبه‎ شرکت Adobe، لازم است کارمندان قاعده‎ بازی را فراگرفته و ریسک پذیر باشند. او می‎ گوید، برای کارمندانی که از انتظارات شرکت مبنی بر اتخاذ نگرش مشتری مداری اطلاع دارند، وجود روحیه‎ ریسک پذیر امری الزامی است.

و در نتیجه باید بپذیریم عصر صف کشیدن مشتریان به پایان رسیده است. کسب و کار آینده در مسیر مشتری مداری است . و مشتری است که تعیین میکند کالا به چه نحوی باشد و این را باید بدانیم که مشتری است که به کار ما رونق میدهد و سازمان ها و مؤسساتی که این پیام را نشنیده اند یا نپذیرفته اند، زمینه محو شدن از بازار رقابتی برای آنان مهیا خواهد بود. تا فرصت باقی است باید تلاش کنند تا اسباب لازم برای شرکت در مسابقه رقابتی جلب رضایت مشتری را تدارک ببینند. در مسیر مشتری مداری باید درجه رضایتمندی مشتری را شناسایی نمود، آن را مدیریت کرد و با نظرات و توقعات مشتریان نباید مبارزه کرد بلکه باید آن ها را مدیریت نمود.

 

جبران خسارات مشتری

گروه بازرگانی زیباپلاست همواره به دنبال کسب رضایتمندی مشتریان محترم خود بوده است. این مجموعه مفتخر به ارائه خدمات دوخت و چاپ انواع سلفون با بهترین کیفیت و با هزینه ای مناسب با بکارگیری ماشین آلات پیشرفته روز دنیا می باشد. برای سفارش میتوانید با ما تماس بگیرید یا بر روی لینک زیر کلیک فرمایید تا وارد صفحه ثبت سفارش شوید.

دفتر فروش زیباپلاست، تولیدکننده سلفون opp یا سلفون شفاف و سلفون متالایز:

اصفهان – خیابان پروین – ابتدای خیابان صباحی – مجتمع شهید رجائی – واحد 38

کارخانه تولید سلفون در اصفهان ( فعال در زمینه تولید و چاپ سلفون opp و سلفون متالایز در اصفهان ) و تولیدکننده سلفون opp یا سلفون شفاف و سلفون متالایز:

اصفهان – خیابان امام خمینی (شاهپور جدید) – بعد از مشیرالدوله – خیابان امام حسین – پلاک ۱۱۰( مجتمع چاپ وبسته بندی زیباپلاست)

جهت مشاوره رایگان برای سفارش سلفون opp یا سلفون شفاف و سلفون متالایز و سایر خدمات زیباپلاست با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

03132293087

03132294972

09132154045

یا میتوانید از طریق صفحه ذیل، مشخصات خود را برای ما ارسال نمایید تا با شما تماس بگیریم:

ارتباط با زیباپلاست – کلیک فرمایید

منابع: آپ کوک

مقالات مرتبط
    ارسال نظر

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.