: 09132154045 - 03132293087

دستگاه دوخت برای تولید نایلون، تولید نایلکس، تولید سلفون و پاکت بسته بندی

دستگاه دوخت برای تولید نایلون، تولید نایلکس، تولید سلفون و پاکت بسته بندی

دستگاه دوخت برای تولید نایلون، تولید نایلکس، تولید سلفون و پاکت بسته بندی

 • 16 ژانویه
 • 0

7 نوع از دستگاه های دوخت برای نایلون، نایلکس، سلفون و پاکت بسته بندی

.

خط تولید نایلون و نایلکس شامل مجموعه‌ای از دستگاه‌ دوخت است که برای تولید انواع نایلون و نایلکس اعم از نایلون و نایلکس دسته دار، کیسه فریزر و کیسه زباله به کار می‌رود. شرکت زیباپلاست با سال ها تجربه و تخصص در زمینه دستگاه های بسته بندی، یکی از پویا ترین و فعال ترین شرکت ها در زمینه ماشین آلات بسته بندی می باشد که ما قصد داریم در این مقاله به 7 نوع از دستگاه های دوخت این شرکت بپردازیم.

از جمله فعالیت های پویا و پر فروش این شرکت در زمینه انواع دستگاه دوخت پلاستیک می باشد. دستگاه های دوخت پلاستیک یا پرس پلاستیک یکی از پر استفاده ترین و کاربردی ترین دستگاه ها در امر بسته بندی می باشد. کارایی و کاربرد بالای این دستگاه ها باعث شده متقضیان زیادی برای استفاده از آنها سوق داده شوند.

پاکت بسته بندی چیست؟ “در وبسایت ما قسمت مقالات بخوانید.”

.

دستگاه های دوخت و تولید نایلون، نایلکس و سلفون بسته بندی

.

انواع دستگاه دوخت و تولید نایلون عبارتند از:

 1. دستگاه دوخت دستی رومیزی
 2. دستگاه دوخت رومیزی آلومینیومی
 3. دستگاه دوخت پرتابل
 4. دستگاه دوخت مگنتی
 5. دستگاه دوخت ریلی
 6. دستگاه دوخت کیسه ای پنوماتیک
 7. دستگاه دوخت پدالی

1. دستگاه دوخت دستی رومیزی

ساده ترین دستگاه دوخت، دستگاه دوخت دستی رومیزی می باشد. دستگاه های دوخت دستی به دو مدل کاتر دار و بدون کاتر تقسیم بندی می شوند. نحوه کار دستگاه رومیزی به این صورت می باشد که محصول را درون نایلون قرار داده و نایلون را بین فک حرارتی دستگاه گذاشته و با پایین آوردن فک بالایی عملیات پرس انجام می شود. و در صورت وجود کاتر در دستگاه، مابقی نایلون هنگام دوخت، توسط کاتر برش داده می شود.

دستگاه های دوخت رومیزی در ابعاد های متفاوتی از 20 سانتی متر تا 50 سانتی متر با عرض دوخت 2 و 5 میلی متر موجود می باشد. به طور کلی اگر در نحوه کار با دستگاه های رومیزی دقت شود، این دستگاه ها عمر بالایی داشته و با توجه به ارزان بودن و کارایی بالایی که دارند خرید آن ها بسیار به صرفه و دارای توجیه اقتصادی می باشد.
در صورت خرابی امکان تعویض و تعمیر قطعات آن با هزینه کم نیز وجود دارد.

.

دستگاه دوخت دستی رومیزی برای تولید نایلون و نایلکس و سلفون opp

.

2. دستگاه دوخت رومیزی آلومینیومی

دستگاه دوخت رومیزی آلومینیومی دستگاهی کار راه بنداز و ساده برای پرس پاکت با طول دوخت بالا می باشد. سبک بودن دستگاه سبب جابجایی و حمل آسان آن می گردد. نحوه دوخت دستگاه دوخت رومیزی آلومینومی مشابه دستگاه دوخت دستی می باشد، نایلون بین دو فک قرار گرفته و با پایین آمدن فک بالایی عملیات پرس انجام می شود.

دستگاه دوخت دستی آلومینیومی در ابعاد متفاوت از 60 سانتی متر تا 100 سانتی متر با عرض دوخت 3 میلی متر موجود می باشد.

.

دستگاه دوخت رومیزی آلومینیومی

.

3. دستگاه دوخت پرتابل

در دسته دستگاه های دوخت، دستگاه دوخت پرتابل یا سیار بوده که برای دوخت کیسه های سنگین وزن و حجیم و قابل استفاده می شود. نحوه کارکرد دستگاه دوخت پرتابل به این صورت می باشد که لبه نایلون پر شده از محصول بین دو فک دستگاه قرار داده شده و با فشار دادن اهرم دو طرف، دو فک پرس شده و عملیات دوخت انجام میشود.

قابلیت جابجایی، حمل و سبک بودن دستگاه دوخت پرتابل سبب شده که بسیار کارامد و مفید در صنعت بسته بندی باشد. دستگاه دوخت پرتابل در عرض 30 و 40 سانت با عرض دوخت 13 میلی متر موجود می باشد.

.

4. دستگاه دوخت مگنتی

عملیات دوخت در دستگاه دوخت مگنتی مشابه با دیگر دستگاه های دوخت پدالی می باشد با این تفاوت که نیروی لازم جهت عملیات دوخت توسط ترانس جداگانه ای که بصورت مگنت عمل می کند. نحوه کارکرد دستگاه دوخت مگنتی به دو حالت دستی (پدال) و اتوماتیک (تایمر) امکان پذیر بوده و ضمن اینکه قابلیت دوخت و پرس پاکت بسته بندی از نازک ترین تا ضخیم ترین جنس را دارا می باشد.

کاربری چند منظوره دستگاه پرس مگنتی سبب شده که برای جلو گیری از اتلاف وقت، کاربران را به استفاده این دستگاه سوق دهد. از مزایای مهم این دستگاه داشتن زمان خنک سازی می باشد که این امر سبب افزایش کیفیت دوخت می گردد. دستگاه دوخت مگنتی در دو مدل 45 و 60 سانت در عرض دوخت 5 میلی متر موجود می باشد.

دستگاه دوخت مگنتی - تولید نایلون و نایلکس

.

5. دستگاه دوخت ریلی

با پیشرفت روز افزون صنعت بسته بندی و نیاز بشر به  پاکت بسته بندی به عنوان اولین مرحله بسته بندی ایده ساخت دستگاه های دوخت پلاستیک با سرعت بالا، به ذهن بشر خطور نموده است. دستگاه دوخت ریلی(دوخت غلطکی) یا دوخت ممتد یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های بسته بندی بوده که علاوه بر سرعت بالا و کیفیت و عرض دوخت بالا (10 میلیمتر) نه تنها قابلیت تنظیم درجه حرارت با توجه به نوع پاکت محصول داشته بلکه قیمت پایین آن نیز سبب استفاده بیش از حد از این دستگاه در واحد های تولیدی و کارگاه ها گردیده است.

دستگاه دوخت ریلی - تولید سلفون بسته بندی

.

6. دستگاه دوخت کیسه ای پنوماتیک

دستگاه های سیل کیسه ای پنوماتیک جهت دوخت کیسه های ضخیم و سنگین، پلی آمید، پلی اتیلن و فویل های آلومینیومی استفاده می شود. این دستگاه دارای یک فک حرارتی با ضخامت دوخت 8 میلی متر می باشد که با توجه به اینکه پرس فک توسط نیروی پنوماتیک صورت می پذیرد قدرت و کیفیت دوخت بسیار بالا  می باشد. عملیات خنک سازی دوخت به علت سرعت بالای کار توسط هوا صورت می پذیرد.

زمان دوخت و خنک سازی عملیات دوخت توسط تایمر قابل تنظیم می باشد. دستگاه دوخت کیسه ای پنوماتیک برای عملیات خنک سازی و دوخت توسط فک حرارتی احتیاج به کمپرسور هوای جداگانه ای دارد. خنک سازی محل دوخت سبب استحکام بالاتر دوخت و کیفیت بالای دوخت می گردد. دستگاه سیل کیسه ای پنوماتیک توانایی دوخت انواع پاکت های کاست دار (چهار لایه) را دارد. از دستگاه سیل کیسه ای در صنایع پتروشیمی، صنایع تولید رزین  و کارخانجات صنعتی استفاده می گردد.

دستگاه دوخت کیسه ای پنوماتیک - تولید نایلکس

.

7. دستگاه دوخت پدالی

دستگاه دوخت پدالی با توجه به جنس پاکت، مدل ها و کاربرهای گوناگونی دارند. دسته بندی دستگاه های دوخت پدالی به صورت زیر می باشد :

1. دوخت پدالی آلومینیومی:

کیفیت و قدرت و نوع دوخت، دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی همانند دستگاه دوخت دستی رومیزی می باشد با این تفاوت که دارای پایه و پدال برای راحتی استفاده کاربر می باشد. نحوه کارکرد دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی به این صورت می باشد که پاکت بین دو فک قرار گرفته با فشار دادن پدال توسط نیروی پا باعث می شود فک بالا به سمت فک پایین جهت پرس پاکت هدایت شود و توسط المنت حرارتی موجود در فک پایین عملیات دوخت و پرس صورت می پذیرد.

دما در دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی توسط زمان قابل تنظیم می باشد. دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی در دو مدل ساده و کاتر دار با توجه به نوع محصول و نیاز مشتری موجود می باشد. دستگاه های دوخت پدالی آلومینیومی از 30 سانتی متر تا 80 سانتی متر در عرض دوخت 3 میلی متر موجود می باشد.

دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی - تولید نایلون و سلفون

2. دستگاه دوخت پدالی المنتی:

دستگاه دوخت پدالی المنتی مشابه دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی می باشد. دما در دستگاه دوخت پدالی المنتی توسط زمان قابل تنظیم بوده که با توجه به ضخامت پاکت انتخاب می گردد. قدرت و کیفیت دستگاه دوخت پدالی المنتی با توجه به جنس پاکت از نازک ترین تا ضخیم ترین جنس، بسیار بالاست و می توان از این دستگاه به صورت تمام وقت استفاده نمود. شایان ذکر است که دستگاه دوخت پدالی المنتی حرارتی به دو مدل تک فک حرارتی و دو فک حرارتی تقسیم بندی می شود و این دستگاه ها قابلیت نصب تاریخ زن حرارتی ریبونی برروی خود را دارند. دستگاه دوخت پدالی المنتی در ابعاد 35، 45، 65 و 80 سانت در عرض دوخت 5 و 8 میلی متر موجود می باشد.

دستگاه تولید سلفون opp

3. دستگاه دوخت پدالی برنجی :

دستگاه دوخت پدالی برنجی مشابه با دو دستگاه ذکر شده فوق می باشد با این تفاوت که دارای دو فک حرارتی دائم گرم با کیفیت دوخت بالاتر می باشد. کارکرد دستگاه دوخت پدالی به اینصورت می باشد که دمای دستگاه را متناسب با پاکت تنظیم می کنیم و پاکت و بین دو فک قرار می دهیم و با فشار نیروی پا به پدال دو فک برنجی دستگاه پرس می شود و عملیات دوخت صورت می پذیرد و تا مادامی که دستگاه روشن بماند دو فک برنجی گرم می باشد.

در این دستگاه دما توسط ترموستات با توجه به جنس نایلون از نازک ترین تا ضخیم ترین جنس، قابل تنظیم و تغییر می باشد. دوخت شطرنجی زیبا با عرض دوخت بالای دستگاه دوخت برنجی سبب شده کاربران را از آبندی محکم پرس پاکت مطمئن سازد. دستگاه دوخت پدالی برنجی در دو مدل 30 سانتی متر و 40 سانتی متر در عرض دوخت 14 سانتی متر موجود می باشد

دستگاه دوخت پدالی برنجی تولید سلفون و پاکت دسته بندی

دستگاه پدالی یک متری چه کاربردی دارد؟

از این دستگاه برای دوختن و پلمپ کردن کیسه های با جنس آلومینیوم، سلفون، لمینت و متالایز استفاده می شود. این دستگاه با پدال کار می کند. گاهی پدال دستی و گاهی پدال به فشردن پا کار می کند.

از این دستگاه برای بسته بندی موارد زیر استفاده می شود:

 • برای بسته بندی انواع سم ها و مواد شیمیایی
 • در نان فروشی ها برای بسته انواع نان ها
 • در کارخانه های تولید ماکارانی
 • تولیدات کارخانه های پتروشیمی
 • بسته بندی شکر و آرد
 • بسته بندی کلیه مواد پودری مانند انواع ادویه ها، قهوه، چای و غیره

طول زیاد این دستگاه باعث شده تا کیسه های بزرگ را با آن دوخت بزنید. اگر کیسه های شما کوچک تر باشد، می توانید چند بسته را همزمان با هم روی دستگاه گذاشته و اهرم را فشار دهید تا همه با هم پلمپ شوند.

.

.

گروه بازرگانی زیباپلاست همواره به دنبال کسب رضایتمندی مشتریان محترم خود بوده است. این مجموعه مفتخر به ارائه خدمات دوخت و چاپ انواع سلفون با بهترین کیفیت و با هزینه ای مناسب با بکارگیری ماشین آلات پیشرفته روز دنیا می باشد. برای سفارش میتوانید با ما تماس بگیرید یا بر روی لینک زیر کلیک فرمایید تا وارد صفحه ثبت سفارش شوید.

دفتر فروش زیباپلاست، تولیدکننده سلفون opp یا سلفون شفاف و سلفون متالایز: اصفهان – خیابان پروین – ابتدای خیابان صباحی – مجتمع شهید رجائی – واحد 38

کارخانه تولید سلفون در اصفهان ( فعال در زمینه تولید و چاپ سلفون opp و سلفون متالایز در اصفهان ):

کارخانه زیباپلاست، تولیدکننده سلفون opp یا سلفون شفاف و سلفون متالایز: اصفهان، کیلومتر 3 جاده حبیب آباد – بعد از تابلو تصفیه خانه – کوچه زیباپلاست – پلاک 20

جهت مشاوره رایگان برای سفارش سلفون opp یا سلفون شفاف و سلفون متالایز با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

03132293087

03132294972

09132154045

یا میتوانید از طریق صفحه ذیل، مشخصات خود را برای ما ارسال نمایید تا با شما تماس بگیریم:

ارتباط با زیباپلاست – کلیک فرمایید

.

منابع: ویکی پدیا

مقالات مرتبط
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.