: 09132154045 - 03132293087

تفاوت نایلون و نایلکس و نحوه تولید نایلکس و تولید نایلون که حتما باید بدانید! + 2 موضوع مهم در تولید آنها

تفاوت نایلون و نایلکس و نحوه تولید نایلکس و تولید نایلون که حتما باید بدانید! + 2 موضوع مهم در تولید آنها

تفاوت نایلون و نایلکس و نحوه تولید نایلکس و تولید نایلون که حتما باید بدانید! + 2 موضوع مهم در تولید آنها

 • 17 دسامبر
 • 0

یکی از پرمخاطبترین و پربحثترین سوالاتی که توسط اکثر مشتریان و شرکتها پرسیده میشود این است که تفاوت نایلون و نایلکس در چیست یا اصلا تفاوتی وجود دارد؟ پیش از جواب دادن به این سوال بهتر است هریک را را به صورت جداگانه تعریف کنیم که چه موادی هستند و چه عناصری در این دو ماده بکار رفته است، پس با ما همراه باشید.

نایلون چیست؟

نایلون یک گونه پلیمر ترکیبی و پلی آمید است که در سال 1935 برای اولین بار تولید شد. نایلون ماده ای است که از مواد نرم تولید شده و در اولین کاربردهای تجاری خود در ساخت مسواک و جوراب زنانه موفق بود.

در جنگ جهانی دوم ابریشم به شدت کمیاب شده بود، در واقع نایلون جایگزین ترکیبی ابریشم شد و آن موقع توانستند چیزهایی که با ابریشم بسازند را نیز با نایلون ساخته و به دست مردم و نظامیان برسانند. از جمله وسایلی که برای نظامیان ساخته شد میتوان به چتر نجات، جلیقه توپ خانه ضدهوایی و تایرهای بسیاری از ماشینهای نظامی اشاره کرد.

زیباپلاست، تولیدکننده نایلکس و نایلون در اصفهان و ایران

مواد اولیه لازم برای تولید نایلون چیست؟

در تولید نایلون مواد از پلی اتیلن سبک تشکیل شده است در حالی که مواد اولیه ی نایلکس بر خلاف نایلون، دارای پلی اتیلنسنگین می‌باشند. البته این نکته نیز قابل ذکر است که تمامی مواد تشکیل دهنده‌ی نایلکس از جنس پلی اتیلن سنگین نمی‌باشند و حدود ٪۸۰ آن سنگین است و ٪۲۰ باقی مانده آن ساخته شده از پلی اتیلن سبک می‌باشد.

انواع نایلونهایی که تولید و به فروش میرسند؟

نایلونها جهت رسیدن به دست مشتریان و بازار انواع مختلفی دارند. مثل: نایلون تبلیغاتی، نایلون بسته بندی، نایلون دسته دار، نایلون عریض کشاورزی (گلخانه ای)، نایلون شفاف، پلاستیک زباله، نایلون رنگی، پلاستیک تجدید پذیر، نایلون شیری رنگ، نایلون تبلیغاتی طرح عمومی، رول شیرینگ آب معدنی، نایلون شیری تمپلات، نایلون بسته بندی دستمال کاغذی، دستمال توالت و نوار بهداشتی، نایلون کلوچه و قند، سفره یکبار مصرف، نایلون ساندویچ، نایلون برنج، نایلون نوار خطر، نایلون تشک، نایلون کیلوئی، نایلون بسته بندی قطعات خودرو، نایلون بسته بندی قند وشکر و… میباشد. گروه بازرگانی زیباپلاست با سابقه ی 15 ساله خود در تولید و فروش و عرضه محصولات مختلف نایلون اقدام میکند. جهت مشاوره رایگان در این زمینه با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

03132293087

03132294972

09132154045

تولیدکننده کیسه نایلون زباله - زیباپلاست

نایلکس چیست؟

بین نایلون و نایلکس تفاوت‌هایی وجود دارد اما این تفاوت فقط به مواد اولیه آنها محدود نمیشود. نایلون و نایلکس علاوه بر مواد اولیه در ظاهر و مصرف نیز باهم تفاوتهایی دارند. تفاوتی که بین نایلون و نایلکس وجود دارد، صرفا در مواد تشکیل دهنده آنها نیست بلکه در ظاهر و مصرف نیز تفاوتهای بسزایی دارند. تنها دلیلی که موادی خاص در تولید نایلکس بکار گرفته شده اند این است که، به نایلکس شفافیت، نرمی، دوخت پذیری بالا و… میدهد.

مواد اولیه لازم برای تولید نایلکس چیست؟

در تولید نایلکس مواد از پلی اتیلن سنگین تشکیل شده است در حالی که مواد اولیه ی نایلون بر خلاف نایلکس، دارای پلی اتیلن سبک می‌باشند. البته در تولید نایلکس، از مواد پلی اتیلن سبک هم استفاده میشود. اما میزان استفاده آن در حد 20 درصد میباشد. به صورت کلی، به فیلمهای پلی اتیلن که توسط مجموعه ای از پلی اتیلن گرید سنگین فیلم، تولید میشوند نایلکس میگویند.

انواع نایلکسهایی که تولید و به فروش میرسند؟

نایلکسها جهت رسیدن به دست مشتریان و بازار انواع مختلفی دارند. مثل: نایلکس رکابی، نایلکس رنگی، نایلکس طرح دار، نایلکس بهداشتی، نایلکس درجه یک، نایلکس درجه دو، نایلکس شیری، نایلکس شفاف، نایلکس دسته دار سفید، نایلکس دسته رکابی و… میباشد. گروه بازرگانی زیباپلاست با سابقه ی 15 ساله خود در تولید و فروش و عرضه محصولات مختلف نایلکس اقدام میکند. جهت مشاوره رایگان در این زمینه با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

03132293087

03132294972

09132154045


تفاوت اصلی در تولید نایلون و تولید نایلکس در چیست؟

تولید نایلکس با نایلون متفاوت است به صورتی که تولید نایلکس را میتوان با ضخامت خیلی کم و بسیار نازک در تعداد برگ (در یک کیلو ) انجام داد اما در تولید نایلون، اجناس را نازک نمیتوان تولید کرد و تولید آن نسبت به نایلکس در ابعداد بزرگتر و باضخامت انجام میشود. مثلا، سفره های یکبار مصرف، کیسه های زباله رولی، نایلکس های فروشگاهی، کیسه فریزر، نایلکس چاپی، نایلکس رکابی جزو محصولاتی هستند که نازک هستند و ضخامت خیلی کمی دارند. راه ساده ای که بتوانید تفاوت بین محصولات نایلون و تولیدات نایلکس را متوجه شوید این است که، زمانیکه پلاستیکهای نرم را مچاله کنید، اگر کمتر صدا دادند نایلون هستند و اگر وقتی مچاله کردید، صدای خش خش دادند، نایلکس میباشد.

زیباپلاست، تولیدکننده نایلون و نایلکس در اصفهان و ایران

کارخانه های تولید نایلون و نایلکس در ایران

کارخانه های تولید نایلون و نایلکس در کجای ایران قرار دارند؟

اکثر کارخانه هایی که در تولید نایلکس و نایلون فعالیت دارند، در شهرهای صنعتی حضور دارند و به تعداد انبوه در سط بین المللی و خاورمیانه فعالیت دارند، از جمله شهرهایی که در کشور در این زمینه فعالیت دارند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کارخانه های تولید نایلون و نایلکس در مشهد
 • کارخانه پلاستیک سازی تهران
 • کارخانه پلاستیک سازی کرج
 • کارخانه نایلون تبریز
 • کارخانه تولید نایلون قزوین
 • کارخانه تولید نایلکس کرج
 • کارخانه تولید نایلون در اصفهان ( فعال در زمینه تولید و چاپ نایلون و نایلکس )
 • کارخانه تولید نایلکس در اصفهان ( فعال در زمینه تولید و چاپ نایلون و نایلکس )

دفتر فروش زیباپلاست، تولیدکننده نایلون و نایلکس: اصفهان – خیابان پروین – ابتدای خیابان صباحی – مجتمع شهید رجائی – واحد 38

کارخانه تولید نایلون در اصفهان ( فعال در زمینه تولید و چاپ نایلون و نایلکس در اصفهان ):

کارخانه زیباپلاست، تولیدکننده نایلکس و نایلون: اصفهان، کیلومتر 3 جاده حبیب آباد – بعد از تابلو تصفیه خانه – کوچه زیباپلاست – پلاک 20

جهت مشاوره رایگان برای سفارش محصولات نایلون و نایلکس با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

03132293087

03132294972

09132154045

یا میتوانید از طریق صفحه ذیل، مشخصات خود را برای ما ارسال نمایید تا با شما تماس بگیریم:

ارتباط با زیباپلاست – کلیک فرمایید

منبع: ویکی‌پدیا

مقالات مرتبط
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.