: 09132154045 - 03132293087

پاکت بسته بندی و پاکت سازی (بسته بندی) چیست؟ + به همراه 11 مثال از پاکت سازی بسته بندی

پاکت بسته بندی و پاکت سازی (بسته بندی) چیست؟ + به همراه 11 مثال از پاکت سازی بسته بندی

پاکت بسته بندی و پاکت سازی (بسته بندی) چیست؟ + به همراه 11 مثال از پاکت سازی بسته بندی

 • 28 دسامبر
 • 0

پاکت بسته بندی چیست؟

محصولات ساخته دست انسان با استفاده از امکانات روز تولید می شوند که نیازمند پاکت سازی (بسته بندی) هستند. این امر در عصر حاضر بسیار مهم می باشد. پاکت ها دسته ای از کالاهایی هستند که توسط انسان برای بسته بندی به کار برده می شوند.

امروزه پاکت سازی (بسته بندی) یکی از نیاز های اصلی هر خانه است. هر چه به سمت جلو پیش می رویم خلاقیت در پاکت سازی (بسته بندی) و نوع آن که یکی از نکات مهم و واجب هر محصول میباشد، مطرح می گردد.

در زمینه بسته بندی جنبه های گوناگونی وجود دارد که میتوان آنها را مورد بحث و بررسی قرار داد. هویت بخشی، امنیت، ایمنی و سلامت و در نهایت حمل و نقل، همگی از اصول اولیه بسته بندی محصول به شمار می آیند.

تعاریف بسته بندی از دیدگاه های مختلف:

بسته بندي شخصيت محصول است و چهره كالا را مشخص مي‌كند، زيرا خريدار از طريق بسته بندي، محصول را شناسايي مي‌كند. درحقيقت بسته بندي پيام توليد كننده به خريدار است كه بين آنها ارتباط برقرار كرده و اطلاع رساني مي‌كند.

(ميرنظامي، ضيابري، 1381، ص 5-6)

بسته بندي محصول از عوامل پرهزينه و مهم استراتژي بازاريابي است و بويژه در مواد غذايي اهميت خاصي دارد. طراحان بسته‌بندي با کمک چشم‌هاي الكترونيك در فروشگاه‌ها دربافتند كه خريداران فقط 3/2 ثانيه هربسته محصول را مشاهده مي‌كنند. امروزه هزينه‌هاي مربوط به بسته بندي در كشورهاي پيشرفته بسيار بالاست که به طور تقریبی حداقل 10 درصد هزينه مربوط به قیمت محصولات هزينه بسته بندي است.

(روستا، ونوس، ابراهيمي، 1375، ص 217)

 

بسته بندي يك عمليات تجاري پيچيده، پويا، علمي، هنري است. بسته بندی در اصلی ترین شكل خود، كاركردهاي محافظت، نگهداري، حمل و نقل، اطلاع رساني و فروش را شامل مي‌شود. بسته بندي نوعي عملكرد خدماتي است كه به خودي خود نمي تواند وجود داشته باشد. زيرا به يك كالا نيازمند است. اگر كالايي وجود نداشت، هيچ نيازي به بسته بندي نبود.

آیا ظاهر بسته بندی در فروش محصول تاثیر دارد؟

آیا ظاهر بسته بندی در فروش محصول تاثیر دارد؟ - پاکت بسته بندی

بسته بندی چهره كالاست. بسته بندي در بهترين حالت، به عنوان يك سيستم یکنواخت توصيف مي‌شود كه هدف از آن آماده سازي كالا جهت حمل و نقل، پخش، انباركردن، فروش و مصرف مي‌باشد. یکی از مهم ترین عوامل تأثیر گذار در ارائه محصول در بازارهای بین المللی، توجه به هنر طراحی بسته بندی است که می‌تواند نظر مشتریان را نسبت به محصولی تغییر داده و شانس خرید آن را در بازار مورد نظر افزایش دهد.

طراحی بسته بندی برای کالا، تصویر و هویت می سازد. همین امر ابزار قوی برای بازاریابی و فروش کالا محسوب می شود. طراحی بسته بندی نه تنها باید منحصر به فرد باشد، و باعث خرید ناگهانی از سوی خریدار شود بلکه باید عامل تکرار خرید هم باشد و در مشتری نوعی وفاداری به وجود آورد. بسته بندی را به نوعی می توان علم طراحی و کاربرد مواد نامید.

آیا جنس مواد اولیه بر کیفیت چاپ تاثیر میگذارد؟

آیا جنس مواد اولیه بر کیفیت چاپ تاثیر میگذارد؟ - پاکت سازی بسته بندی

جنس مواد اولیه ای که برای پاکت مورد استفاده قرار می گیرد در میزان کیفیت تصویر تاثیر بسزایی دارد. به طور مثال پاکت بسته بندی با مواد کرافت دارای خاصیت چاپ پذیری پایینی است. در حالی که مواد اولیه متالایز یا opp و cpp دارای خاصیت چاپ پذیری بسیار بالایی است.

به گونه ای که ریز ترین جزییات با بالاترین کیفیت ممکن است با یک نگاه قابل مشاهده باشد. اما نکته قابل توجه آن است که این نوع از بسته بندی بیشتر مورد استفاده تولیدات و یا پخش کننده های مواد غذایی است و برای موارد خانگی پیشنهاد نمی شود .

انواع پاکت های بسته بندی چیست و چه تفاوت هایی باهم دارند؟

انواع زیادی از پاکت های بسته بندی در طرح و اندازه های مختلفی وجود دارد. هر کدام از این پاکت ها که در زندگی روزمره ی انسان کاربرد بسیاری دارند، دارای ویژگی های مختلفی می باشند. پاکت های بسته بندی از لحاظ جنس تفاوت های زیادی باهم دارند که انواع آنها عبارتند از:

 • پاکت ساده
 • پاکت های بغل کاست ، ته کاست ، سه طرف کاست ( کاست باعث افزایش میزان حجم پاکت می شود  )این پاکت بسته بندی به خاطر مواداولیه به کار رفته در آن حامی محیط زیست می باشد. می توان از این دوست دار محیط زیست برای بسته بندی شیرینی و شکلات های مختلف، قند و شکر، آجیل و خشکبار، قهوه و چای، انواع غذاهای آماده، انواع میوه های خشک، سبزی خشک و… استفاده کرد.
 • متالایز ( آلمینیونمی ) ، طلایی ، مشکی ، قرمز و دیگر رنگبندی ها …
 • پاکت زیپ دار بسته بندی
 • دارای سه طرف دوخت ( ایستاده )
 • پاکت های وکیوم
 • قرار دادن پنجره ای شفاف برای آشکار شدن مواد داخل بسته بندی که با هر شکل و شمایلی قابل تولید می باشد ( پنجره مربعی ، مستطیلی ، مثلثی یا هر نوع شکلی که مشتری سفارش میدهد )
 • پشت متالایز رو شفاف یا کاملا شفاف
 • پاکت باکس پوچ
 • پاکت قهوه
 • پاکت نان

انواع مواد اولیه استفاده شده در تولید پاکت بسته بندی:

انواع مواد اولیه استفاده شده در تولید پاکت بسته بندی - پاکت سازی بسته بندی

این مواد عبارتند از:

 1. مواد اولیه کرافت که یک نوع خاص و مقاوم کاغذ محسوب می شود.
 2. مواد اولیه opp ، cpp و bopp که پیش تر نیز در این باره صحبت کردیم این نوع جنس قابلیت چاپ پذیری بسیار بالایی دارد و بیشتر مورد استفاده تولیدی های مواد غذایی است. این بسته بندی قابلیت حمل وزن و فشار بسیار بسیار بالایی دارد که نکته مهم دیگر دیگر این مواد محسوب میشود.
 3. مواد اولیه نایلونی و نایلکسی که می توان به زیپ کیپ های ساده اشاره کرد.

بهترین پیشنهاد برای بسته بندی حبوبات و مواد غذایی چه نوع بسته بندی است؟

در حال حاضر برای انواع محصولات غذایی از پاکت های گوناگون با جنس های مختلفی استفاده می شود که هر کدام با توجه به کارایی که برای محصولات غذایی دارند مورد استفاده قرار می گیرند. اما برای محافظت مطمئن و جذاب از بسته بندی های کرافت برای بسته بندی محصولات بخصوص حبوبات استفاده می شود. ممکن است برای خیلی ها سوال پیش بیاید که کرافت چیست؟

اگر بخواهییم واضح تر بیان کنیم باید بگوییم که این گونه از اجناس کاغذ هایی هستند که مقاومت و استحکام زیادی دارند و این نمونه در دو رنگ قهوه ای یا رنگ سفید تولید می شوند که برای پاکت های این چنینی به شکل چند لایه به کار می روند. در آخر یک محصول با کیفیت و درجه یک وارد بازار فروش می گردد. این خصوصیات باعث می شود که این محصول مورد استقبال افراد زیادی از جامعه قرار بگیرد.

زیباپلاست، تولیدکننده پاکت بسته بندی در اصفهان و ایران

این نمونه از محصولات در مدل های متفاوتی ساخته میشوند که عبارتند از:

 • پاکت کرافت زیپ دار
 • پاکت کرافت کاغذی
 • پاکت کرافت متالایز
 • ساک دستی کرافت
 • پاکت کرافتی که یک روی آن شفاف است.
 • پاکت کرافت ساده
 • پاکت کرافت پنجره دار و یا بدون پنجره
 • پاکت کرافت یک یا چند لایه

ویژگی های انواع پاکت دسته بندی

این مدل های متنوعی که در بالا ذکر شد در حال حاضر به طور گسترده ای از آن استفاده می شود چرا که در بیشتر سوپر مارکت ها، فروشگاه های مواد غذایی و فروشگاه های زنجیره ای خشکبار و حبوبات و سایر محصولات با این نوع بسته بندی مشاهده می شوند. با تئجه به تحقیقات و اطلاعات بدست آمده میتوان گفت این گونه از پاکت ها ویژگی های خاصی دارند که این همه طرفدار جذب آن شده اند. این موارد شامل:

 1. در این محافظ ها اصول بهداشتی به خاطر سلامتی مصرف کنندگان به طور جدی تر رعایت می شوند.
 2. پاکت های کاغذی مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر فشار زیاد و ضربه محکم، با دوام هستند.
 3. به زیبایی در قفسه های فروشگاه ها و کغازه ها چیده میشوند و همچنین جا به جایی آن مشکلی را ایجاد نمیکند.
 4. ظاهر این بسته بندی ها بسیار شیک و مدرن هستند و حبوبات با ظاهر زیبایی در آن دیده می شوند به همین دلیل مشتری پسند هستند.
 5. تولید این نوع بسته بندی و پاکت ها در مصرف پلاستیک و نایلون صرفه جویی می شود که این باعث کمتر آسیب دیدن محیط زیست میشود.
 6. استفاده از این محصولات و باز و بسته کردن درب آنها بسیار راحت است و مشکلی را ایجاد نمیکند.
 7. جنس این محصولات به گونه ای است که طرح ها و تبلیغات متنوع و مختلف زیبایی را میتوان بر روی آنها پیاده کرد.
 8. مواد و ترکیبات اولیه این اجناس با کیفیت و استاندارد هستند به گونه ای که مشکلاتی را برای سلامتی ایجاد نمیکنند.
 9. در فرایند تولید این گونه بسته بندی ها می توان سایز ها و اندازه های مختلف و دلخواهی را به کار برد. قیمتی که این نمونه ها دارند بسیار مناسب و به صرفه می باشند.
 10. این جنس بسته بندی ها با جنس های دیگر فرق دارند و چون کیفیت خیلی بالایی دارند با تولیدات به این شکل رقابت بسیاری در بازار ایجاد می شود.

بهترین پیشنهاد برای بسته بندی حبوبات و مواد غذایی چه نوع بسته بندی است؟ - پاکت سازی بسته بندی - پاکت بسته بندی

هر صنعت با توجه به نوع کاربری و هدف استفاده از پاکت به سفارش تولید این محصولات می پردازد. محصولات سفارش شده معمولا در حجم و تیراژ بالا تولید می شوند تا تولید آنها از نظر اقتصادی توجیه پذیر باشد. سفارشی سازی پاکت کرافت اعم از ابعاد دلخواه، تعبیه رگال، تعبیه دسته، تعبیه سوپاپ، وکیوم های خاص و… قابل اجراست.

 

بسته بندی مدرن و شیک

بسته بندی مدرن و شیک و فانتزی بهترین روش تبلیغ محصولات معرفی می شود که با وجود دستگاه های مدرن و جدید در عصر حاضر این امکان را به تولیدکنندگان داده است تا بتوانند محصولات خود را به بهترین روش عرضه و معرفی کنند و در بازار رقابت حضور داشته باشند.

اغلب محصولات غذایی باید از سلفون های bopp و cpp و bopet در بسته بندی خود استفاده کنند که مجوز بهداشت و غذا و دارو را دارند. در بسته بندی خشکبار و بسته بندی قند شکر باید از ترکیب bopp و cpp استفاده کرد که کشسانی داشته باشد.

در بسته بندی ادویه جات و بسته بندی تنباکو باید حتما از ترکیب bopet یا پلی استر و cpp استفاده کرد که روغن و چربی را از دوخت خود نفوذ نکند.

شرکت زیباپلاست همواره به دنبال کسب رضایتمندی مشتریان محترم خود بوده است. برای سفارش پاکت بسته بندی با ما تماس بگیرید یا بر روی لینک زیر کلیک فرمایید تا وارد صفحه ثبت سفارش شوید.

گروه بازرگانی زیباپلاست همواره به دنبال کسب رضایتمندی مشتریان محترم خود بوده است. این مجموعه مفتخر به ارائه خدمات دوخت و چاپ انواع سلفون با بهترین کیفیت و با هزینه ای مناسب با بکارگیری ماشین آلات پیشرفته روز دنیا می باشد. برای سفارش چاپ سلفون متالایز و چاپ ترسبافون opp با ما تماس بگیرید یا بر روی لینک زیر کلیک فرمایید تا وارد صفحه ثبت سفارش شوید.

دفتر فروش زیباپلاست، پاکت بسته بندی و پاکت سازی (بسته بندی): اصفهان – خیابان پروین – ابتدای خیابان صباحی – مجتمع شهید رجائی – واحد 38

کارخانه تولید سلفون در اصفهان ( فعال در زمینه تولید و چاپ پاکت بسته بندی و پاکت سازی (بسته بندی) در اصفهان ):

کارخانه زیباپلاست، تولیدکننده پاکت بسته بندی و پاکت سازی (بسته بندی): اصفهان، کیلومتر 3 جاده حبیب آباد – بعد از تابلو تصفیه خانه – کوچه زیباپلاست – پلاک 20

جهت مشاوره رایگان برای سفارش پاکت بسته بندی و پاکت سازی (بسته بندی) با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

03132293087

03132294972

09132154045

یا میتوانید از طریق صفحه ذیل، مشخصات خود را برای ما ارسال نمایید تا با شما تماس بگیریم:

ارتباط با زیباپلاست – کلیک فرمایید

 

برای آشنایی با سایر محصولات زیباپلاست، وبلاگ ما را دنبال کنید.

 

منابع: ویکی پدیا، فرهامپک، صنعتگران

مقالات مرتبط
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.